Rok szkolny 2012/2013 - Rokiem Bezpiecznej Szkoły

Rok szkolny 2012/2013
- Rokiem Bezpiecznej Szkoły

ABY W SZKOLE BYŁO BEZPIECZNIEJ

Jednym z podstawowych kierunków realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz przez Małopolskiego Kuratora Oświaty polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2012/2013 są działania mające na celu wzmacnianie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych.

Jedną z form realizacji tego zadania w naszej szkole jest zaplanowany na bieżący rok szkolny cykl szkoleń rady pedagogicznej prowadzony przez nauczycieli w ramach WDN.

Realizowane tematy szkoleniowe rady pedagogicznej obejmują:
  1. Procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa ucznia i metod współpracy szkoły z policją - mgr Bożena Mężyk
  2. Mobbing i bullying w szkole - mgr Marta Janik
  3. Jak reagować na cyberprzemoc? - mgr Małgorzata Kita